سایبان چتری پاسیو

بهترین سایبان چتری پاسیو؟

پاسخ این است بستگی دارد هنگام خرید سایبان چتری پاسیو باید به نکات زیادی توجه کرد. طراحی معماری مدرن شامل یک انتقال یکپارچه از فضاهای داخلی به فضای باز است. عرشه‌های پیچیده و مبلمان مجلل در فضای باز به شما این امکان را می‌دهد که از طبیعت لذت ببرید، بدون اینکه سبک یا راحتی را قربانی کنید. با فرا رسیدن بهار و تابستان، زمان بیشتری را در خارج از خانه برای تفریح ​​یا استراحت در کنار استخر سپری خواهید کرد. برای اینکه شما و مهمانانتان را خنک نگه دارید و از آفتاب داغ محافظت کنید، داشتن سایه کافی مهم است.

سایبان چتری پاسیو به جای ساخت و ساز دائمی‌تر، راه‌حلی محتاطانه هستند. با این حال، انتخاب آلاچیق چتری مناسب در فضای باز می‌تواند چالش برانگیز باشد. بر اساس خانه، محیط، بودجه و ترجیحات شما، عوامل زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. این راهنما به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از چترهای پاسیو، سبک، مواد و ویژگی‌های آن ها به دست آورید. این دانش به رفع عدم قطعیت تصمیم خرید شما کمک می‌کند و اطمینان می‌دهد که می‌توانید برای سال‌های آینده در فضای باز استراحت کنید.

آلاچیق چتری

سایبان مدیترانه ای چتری

چه سبکی از سایبان چتری سایبان چتریفضای باز مناسب است؟

اولین تصمیمی که هنگام خرید چتر پاسیو باید بگیرید این است که چه سبکی می‌خواهید. محدودیت‌های فضای باز، چیدمان مبلمان و استفاده مورد انتظار شما همه می‌توانند تعیین کنند که کدام سبک برای شما مناسب است. حتی پس از در نظر گرفتن همه این متغیرها، سلیقه شخصی شما تعیین کننده نهایی است. پس چه چیزی وجود دارد؟ طیف گسترده‌ای از چترها برای انتخاب وجود دارد، اما همه آنها اساسا در یکی از دو دسته قرار می‌گیرند: قطب مرکزی یا افست.

 

سایبان چتری قطب مرکزی

مشخصه بارز سایبان چتری پاسیو قطب مرکزی وجود یک قطب مستقیم است که از بالای سایبان تا پایه ایمن امتداد می‌یابد. ممکن است یک قطعه منفرد و جامد یا دو قطعه مجزا باشد که به هم متصل شده‌اند. توجه به این نکته مهم است که چترهای قطب مرکزی ممکن است توسط یک پایه متحرک یا ثابت ثابت شوند. این رایج‌ترین سبک چتر در فضای باز است و مدت زیادی است که وجود داشته است. این نوع سایبان چتری در فضای باز می‌تواند محافظت موثری در برابر نور مستقیم خورشید باشد، اما قرار گرفتن در معرض تابش اشعه ماوراء بنفش منعکس شده یا منتشر شده از طرفین، حفاظت کلی سایه را کاهش می‌دهد در دسته‌بندی قطب مرکزی، تعدادی تغییرات وجود دارد.

چتر بازار – این محبوب‌ترین سبک سایبان چتری پاسیو قطب مرکزی است. دارای شکل گرد یا هشت ضلعی با لبه تمیز است. برخی از سایبان ها برای تشویق جریان هوا تهویه می‌شوند، که منطقه زیر را خنک می‌کند و به چتر کمک می‌کند در شرایط باد مقاومت کند.

سایبان چتری چتر ساحلی  این نوع چتر تمایل به سبک مینیمالیستی دارد. سایبان معمولاً دارای شکلی گرد است که در اطراف لبه آن آویزان است. بسیاری از چترهای ساحلی از یک پایه میخ دار ساده استفاده می‌کنند که در ماسه قرار می‌گیرد.

نیم چتر

این چتر تخصصی با یک طرف صاف ساخته شده است که امکان قرار دادن آن را در کنار دیوار می‌دهد. برای سایه اندازی بالکن‌ها یا ایوان‌های کوچکی که دارای فضاهای محدود هستند عالی است. آن را به عنوان یک سایبان قابل حمل در نظر بگیرید. سایبان ها گرد یا مستقیم با لبه‌های تمیز یا پرده‌ها هستند.

چتر افست (با نام مستعار چتر پاسیو کنتیولور)

چترهای افست به عنوان سایبان چتری در فضای باز، که به عنوان کنسول نیز شناخته می‌شوند، دارای یک قطب قوسی یا مفصلی هستند. که در یک طرف قرار گرفته‌اند. سایبان از کنار و بالا پشتیبانی می‌شود، که به آن اجازه می‌دهد آزادانه روی انواع تنظیمات صندلی و میز آویزان شود. مزیت اصلی سایبان کافی شاپ کنسول مدرن این است که می‌توانند یک منطقه بزرگ را بدون انسدادی که یک قطب مرکزی ایجاد می کند، سایه بزنند.

اگر روی میز ناهارخوری که سوراخ چتر یا جکوزی ندارد، سایه می‌زنید، این امر به ویژه مهم است. بسیاری از کنسول‌ها می‌توانند برای ایجاد پوشش ۳۶۰ درجه بچرخند، که باعث می‌شود همه کاره‌تر شوند. چترهای پاسیو افست به پایه‌های سنگین‌تری نسبت به تیرهای مرکزی نیاز دارند و معمولاً گرانتر هستند

برای سایبان چتری پاسیو از چه جنس چوب یا قاب باید استفاده کنم؟

انتخاب مواد برای قاب چتر شما در واقع به تصمیم‌گیری در مورد اولویت‌های شما بستگی دارد. آیا سعی می‌کنید با ظاهر مجموعه مبلمان فضای باز خود مطابقت داشته باشید؟.  آیا شما بیشتر نگران دوام در یک محیط مرطوب یا بادخیز هستید؟. یا واقعاً می‌خواهید منظر و طراحی معماری خانه خود را تکمیل کنید؟ هک، ممکن است بخواهید به پارچه آلاچیق چادری مورد علاقه خود کمک کنید واقعاً “پاپ” شود.

سه ماده اولیه مورد استفاده برای ساخت تیرک ها و قاب های چتر پاسیو عبارتند از چوب، آلومینیوم و فایبرگلاس. هر ماده دارای مزایا و ویژگی‌های خاص خود است، بنابراین شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

سایبان چتری پاسیو

سایبان چتری پاسیو

چوب برای مقاومت در برابر حشرات، پوسیدگی و آسیب های آب و هوایی درمان می‌شود، اما پس از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب و باران، تمایل به محو شدن دارد. علاوه بر این، میله‌های چوبی نسبت به همتایان آلومینیومی و فایبرگلاس خود دوام کمتری در سایبان چادری دارند. و حتی می‌توانند در مواجهه با بادهای بسیار قوی شکسته شوند. بسیاری از تولیدکنندگان، روکش‌های چوب مصنوعی را روی مدل‌های فلزی یا فایبرگلاس خود ارائه می‌کنند، اگر تصمیم دارید که کاملاً باید ظاهر چوبی داشته باشید.

فلز

سایبان های چتری پاسیو از جنس استنلس استیل و آلومینیوم، حال و هوای مدرن و شیکی دارند که مکمل دکوراسیون مینیمالیستی و فضاهای باز گسترده است. فولاد ضد زنگ به دلیل داشتن کروم و نیکل به طور طبیعی در برابر خوردگی مقاوم است. با این حال، محیط‌های خشن آب شور می‌تواند باعث ایجاد خوردگی شود. فولاد ضد زنگ درجه دریایی همچنین دارای ۲ تا ۳ درصد مولیبدن است. که فولاد را تقویت می‌کند و آن را در برابر زنگ زدگی مقاوم‌تر می‌کند. این باعث می‌شود چترهای فولادی ضد زنگ برای مناطق ساحلی یا قایق‌های تفریحی انتخاب‌های خوبی باشند.

آلومینیوم آلیاژی ارزان قیمت، سبک و بادوام است که آن را به گزینه‌ای عالی برای سایه‌های فضای باز تبدیل می‌کند.  اکثر قاب‌های آلومینیومی برای مقاومت در برابر خوردگی و سایر علائم سایش، با پوشش پودری یا آنودایز شده‌اند. آلومینیوم ذاتا چکش خوار و قوی است، بنابراین می‌توان آن را به اشکال بسیار پویا و جالبی تبدیل کرد که چوب نمی‌تواند به آن دست یابد.

همچنین دارای طیف گسترده‌ای از پرداخت‌ها است که به هماهنگی آن با سایر قطعات مبلمان کمک می‌کند. آلومینیوم در بادهای شدید نمی‌شکند، اگرچه ممکن است پس از قرار گرفتن در معرض طولانی مدت در یک دوره زمانی طولانی منحرف شود.

چه سبکی از سایبان چتری فضای باز مناسب است؟

اولین تصمیمی که هنگام خرید سایبان چتری پاسیو باید بگیرید این است که چه سبکی می‌خواهید. محدودیت‌های فضای باز، چیدمان مبلمان و استفاده مورد انتظار شما همه می‌توانند تعیین کنند که کدام سبک برای شما مناسب است. حتی پس از در نظر گرفتن همه این متغیرها، سلیقه شخصی شما تعیین کننده نهایی است. پس چه چیزی وجود دارد؟ طیف گسترده‌ای از چترها برای انتخاب وجود دارد، اما همه آنها اساسا در یکی از دو دسته قرار می‌گیرند: قطب مرکزی یا افست.

چتر قطب مرکزی

مشخصه بارز چترهای پاسیو قطب مرکزی وجود یک قطب مستقیم است که از بالای سایبان تا پایه ایمن امتداد می‌یابد. ممکن است یک قطعه منفرد و جامد یا دو قطعه مجزا باشد که به هم متصل شده‌اند. توجه به این نکته مهم است که چترهای قطب مرکزی ممکن است توسط یک پایه متحرک یا ثابت ثابت شوند. این رایج‌ترین سبک چتر در فضای باز است. و مدت زیادی است که وجود داشته است.

سایبان چادری سایتن در فضای باز می‌تواند محافظت موثری در برابر نور مستقیم خورشید باشد، اما قرار گرفتن در معرض تابش اشعه ماوراء بنفش منعکس شده یا منتشر شده از طرفین، حفاظت کلی سایه را کاهش می‌دهد در دسته‌بندی قطب مرکزی، تعدادی تغییرات وجود دارد.

فایبرگلاس

چترهای فضای باز با میله‌ها و فریم‌های فایبرگلاس از بادوام ترین چترهای موجود در بازار هستند.  فایبرگلاس سبک وزن، محکم و انعطاف پذیرتر از چوب یا آلومینیوم است. این انعطاف به آن اجازه می‌دهد تا حتی در شدیدترین طوفان‌های باد بدون شکستن خم شود. علاوه بر این، فایبرگلاس زنگ نمی‌زند یا پوسیده نمی‌شود، بنابراین حتی در شرایط مرطوب نیز عملکرد خوبی دارد.

در حالی که نسبت به سایر گزینه‌های مواد گران‌تر است. توانایی آن در تحمل شرایط آب و هوایی شدید برای سال‌ها آن را به سرمایه‌گذاری قوی در درازمدت تبدیل می‌کند. چترهای فایبرگلاس در رنگ‌های متنوعی موجود هستند که به آنها کمک می‌کند تا با هر پالت رنگی در فضای باز ترکیب شوند. بسیاری از سازه های چادری مدرن، دنده های فایبرگلاس را با قطب های آلومینیومی جفت می‌کنند. تا از مزایای هر دو ماده بهره‌مند شوند. ویژگی‌های بالابر شیب دار و میل لنگ نیز در اکثر چترهای فایبرگلاس موجود است.

اندازه و شکل چتر فضای باز مناسب است؟

هنگامی که در مورد سبک چتر پاسیو و متریال قاب تصمیم گرفتید. وقت آن است که اندازه سایبان چتری مورد نیاز خود را بدانید. اگر خیلی کوچک است، سایه کافی برای انجام این کار ندارید. اما، چترهای بزرگ پاسیو ممکن است بر فضای شما غلبه کند و فضای عرشه یا استخر شما را خراب کند. محیط شما همچنین ممکن است دارای محدودیت‌های فیزیکی باشد. مانند آویزان شدن شاخه‌ها، لبه‌ها یا دیوارها، که گزینه‌های شما را محدود می‌کند.

با این حال، یک دستورالعمل خوب این است که ابتدا منطقه یا میزی را که می‌خواهید سایه بزنید، اندازه‌گیری کنید. حتماً اتاق مورد نیاز برای قرارگیری راحت صندلی‌ها را در نظر بگیرید. سپس، ۲ تا ۲ ۱/۲ فوت به هر طرف اضافه کنید تا قطر سایبان را تعیین کنید که دقیقاً مقدار مناسب سایه را ایجاد می‌کند. برای مثال جدول مرجع زیر را بررسی کنید.

سایبان چتری پاسیو

سایبان چتری پاسیو

شکل

انتخاب شکل سایبان چادری آفتاب شما به سه چیز بستگی دارد: شکل میز یا فضایی که می‌خواهید بپوشانید. هرگونه محدودیت فیزیکی محیط بیرونی شما؛ و البته ترجیحات زیبایی‌شناسی شخصی شما.

گرد

اگر میز یا قسمت استراحتی که می‌خواهید سایه بزنید متقارن است، یک چتر گرد (واقعاً هشت ضلعی یا حتی شش ضلعی است) انتخاب محکمی است. سایبان‌های گرد نیز مکمل سبک‌های طراحی سنتی هستند، در حالی که حسی ارگانیک ارائه می‌دهند که به ایجاد فضایی دلپذیر کمک می‌کند. اگر شاخ و برگ‌های اطراف شما زیاد است، سایبان پارچه ای گرد ممکن است نیاز به هرس شاخه‌های اضافی را کاهش دهند.

مربع

سایبان چادری مربعی یکی دیگر از گزینه‌های واضح برای فضاهای متقارن است و حداکثر سایه را ایجاد می‌کند. آنها تمایل دارند سبک‌های دکور معاصر را تقویت کنند و ظاهری براق ایجاد کنند.  سازه های پارچه ای مربعی همچنین هنگامی که با ویژگی‌های معماری موازی عرشه یا پاسیو شما ترکیب می‌شوند، حس تعادل بصری را ایجاد می‌کنند.

سایبان چتریمستطیل شکل

میزهای بیضی یا بلندتر اغلب با سایبان های چتری مستطیلی شکل سرو می‌شوند. یک چتر مربع یا گرد که تمام طول یک میز بلند را سایه می‌اندازد، می‌تواند فضا را تحت الشعاع قرار دهد. به‌طور مشابه، لانه‌ها و بالکن‌های کوچک ممکن است به گزینه‌های نازک‌تری نیاز داشته باشند. زیرا از نظر فیزیکی فضای کافی برای هر چیز دیگری وجود ندارد.

سازه چادریاز چه پارچه آلاچیق چادری استفاده کنم؟

انتخاب متریال سازه پارچه ای یکی از مهمترین تصمیماتی است که هنگام خرید چتر پاسیو دارید. نه تنها رنگ یا طرح برجسته‌ترین جنبه چتر است، بلکه در نهایت آن چیزی است که شما را از گرما و تابش نور خورشید محافظت می‌کند. سازه های چادری از مواد مختلفی با ویژگی‌های فیزیکی، مزایا، معایب و ملاحظات هزینه‌های خاص خود ساخته می‌شوند.

برخی از پارچه‌ها برای افزایش مقاومت در برابر آب و هوا با PVC یا استایرن اکریلیک پوشانده می‌شوند، اما این فرآیند دارای اشکالی است که باعث کاهش مقاومت کششی پارگی پارچه می‌شود [Eltahan 2017]. در اینجا چند مورد از رایج‌ترین گزینه‌ها و مارک‌های مواد سایبان وجود دارد.

اکریلیک

پارچه اکریلیک به طور کلی به عنوان استاندارد طلایی منسوجات مسکونی و تجاری در فضای باز در نظر گرفته می‌شود. در برابر عناصر مقاوم است. و سالها رنگ خود را حفظ می‌کند و در صدها رنگ و الگوی ثابت موجود است. و برای چترهای فضای باز، سایه بان ها، سایبان چادری اثاثه یا لوازم داخلی و بالش استفاده می‌شود. چترهای سانبرلا را می‌توان در استراحتگاه‌های مجلل در سراسر جهان یافت.

پلی استر

پارچه پلی استر پاسیفیکا از نظر رنگ غنی و لوکس است. الیاف اختصاصی آن تا چهار برابر بیشتر از پلی استر سنتی رنگ را حفظ می‌کند. در حالی که سایر ویژگی‌های قابل مقایسه با اکریلیک را با هزینه کمتر حفظ می‌کند و در ۲۰ رنگ ثابت استاندارد موجود است.

الفین

پارچه الفین یک ماده سازگار با محیط زیست در فضای باز است که درجه بالایی از محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را فراهم می‌کند. مقاوم در برابر لکه و به اندازه کافی بادوام است تا در برابر تمیز کردن سفید کننده و کلر مقاومت کند. سایبان چتری سایتن در بیش از صد الگوی جامد، راه راه و چک شده موجود است.

پلی اتیلن

پارچه پلی اتیلن برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی شدید استرالیا ساخته شده است. بافت نخ منحصر به فرد و ثبت شده آن اجازه می‌دهد تا نسیم خنک کننده از پارچه عبور کند، در حالی که گرما و اشعه های مضر UV خورشید را دفع می‌کند. Coolaroo در طیف محدودی از رنگ‌های ثابت و الگوهای بافت موجود است.

چه نوع پایه یا پایه آلاچیق روف گاردن مناسب است؟

هنگامی که سبک و اندازه آلاچیق خود را تعیین کردید، باید نوع پایه‌ای را که می‌خواهید یا نیاز دارید، مشخص کنید. انتخاب پایه یا پایه مناسب برای اطمینان از پایداری و ایستادن چتر شما در شرایط آرام و عدم پرواز در هنگام وزش باد ملایم بسیار مهم است. چترهای میله مرکزی و کنسول می‌توانند از پایه‌های متحرک یا ثابت استفاده کنند. اما دومی مناسب‌تر است هر چه چتر بزرگتر باشد و تنظیم باد بیشتر باشد.

سیار

پایه‌های سیار همان چیزی است که اکثر مردم هنگام تصویربرداری از چترهای مسکونی در فضای باز به آن فکر می‌کنند. اگرچه این پایه‌ها سنگین هستند. اما می‌توان این پایه‌ها را با کمترین مشکل از نقطه‌ای به نقطه دیگر جابه‌جا کرد (برخی چرخ‌هایی برای آسان‌تر کردن این کار دارند). اکثر پایه‌های متحرک گرد، مربع یا مستطیل هستند و از آهن، بتن یا سنگ ساخته می‌شوند.

پلاستیک‌های توخالی نیز وجود دارد که برای ایجاد وزن نیاز به اضافه کردن ماسه یا آب دارند. اکثر تولیدکنندگان انواع روکش‌ها را ارائه می‌دهند، بنابراین شما می‌توانید با مبلمان خود هماهنگ کنید. اگر یک میز در فضای باز با سوراخ چتر دارید، باید پایه موبایل خود را به دقت اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که با خیال راحت در زیر قرار می‌گیرد.

ثابت

یک پایه ثابت معمولاً زمانی استفاده می‌شود که چتر عرشه بسیار بزرگ باشد، محیط بادخیز باشد یا یک نصب تجاری باشد. همانطور که از نام آن مشخص است، پایه‌های ثابت قابل حمل نیستند.  آنها با استفاده از یک کیت اتصال که بسته به نوع سطح متفاوت است، در یک مکان واحد ثابت می شوند. در عمل پایه‌های ثابت بهترین انتخاب برای تضمین پایداری چتر شما هستند.

محیط‌های تجاری بسیار فعال هستند و دکور به طور منظم مورد توجه قرار می‌گیرد.  بنابراین منطقی است که احتمال واژگونی سایبان رستوران توسط عابران را به حداقل برسانیم. طبیعت و زندگی غیرقابل پیش‌بینی هستند، بنابراین از بین بردن هرگونه ابهام در مورد ایمنی سایه خود به شما امکان می‌دهد در آرامش استراحت کنید. چند نوع پایه ثابت وجود دارد:

پایه پایه:

این محبوب‌ترین سازه پایه ثابت است. کیت‌های نصب روی زمین به شما امکان می‌دهند تا به سرعت یک صفحه پایه و آستین را روی یک پاسیو بتنی، عرشه چوب سخت یا کنار استخر سیمانی محکم کنید. آنها در زیر انواع میزهای چتر عالی عمل می‌کنند زیرا برای یک پایه حجیم نیازی به فضای خالی ندارید.

پایه دیواری:

این نوع پایه ثابت فقط برای چترهای کنسولی که برای نصب عمودی طراحی شده اند قابل استفاده است. هنگامی که فضای کوچکی دارید که فضای زمین در آن ممتاز است، یک پایه دیواری را در نظر بگیرید.

داخل زمین:  این پایه‌ها مستقیماً در زمین قرار می گیرند و می توان با ریختن بتن در اطراف آنها محکم کرد. به طور معمول، این‌ها فقط برای سایبان چتری پاسیو بسیار کوچک استفاده می‌شوند. اگر خاک نرم یا شن شل دارید و می‌خواهید یک محیط دائمی ایجاد کنید، این نوع پایه احتمالا بهترین انتخاب نیست.

پایه چتر عرشه چقدر باید سنگین باشد؟

وزن مورد نیاز پایه موبایل شما به سه عامل بستگی دارد: اندازه سایبان چتری پاسیو ی شما. شرایط محیطی مورد انتظار؛ و وجود یا عدم وجود میز چتری.  مکاتب فکری زیادی در مورد میزان وزن مورد نیاز وجود دارد، اما ما تمایل داریم در مورد ایمنی اشتباه کنیم. برای در نظر گرفتن شرایط متوسط ​​باد، قانون کلی ما برای چترهای پایه وسط ایستاده آزاد ۱۰ پوند به ازای هر فوت سقف چادری است.

اگر میله از روی میز چتری عبور می‌کند، می‌توانید آن را به ۵ پوند در هر پا کاهش دهید. بهترین چترهای حیاط کنسولی یا شامل پایه موبایل مناسب هستند یا شناسایی می‌کنند، یا گزینه‌های نصب ثابت را در اختیار شما قرار می‌دهند. بنابراین معمولا سردرگمی کمتری وجود دارد.

قطر قطب

چه از یک پایه متحرک یا ثابت استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که می‌تواند قطر قطب چتر را در خود جای دهد. بیشتر چترهای قطب مرکزی بین ۱/۲ تا ۲ ۱/۲ اینچ قطر دارند. اگر چتر و پایه را از منابع مختلف خریداری می‌کنید. لطفاً برای اطمینان از سازگاری، با سازنده‌ها تماس بگیرید.

ویژگی‌های اضافی

سایبان چتری پاسیو استاندارد نسبتا ثابت هستند، که می تواند چالش‌هایی را با حرکت خورشید در آسمان یا جابجایی مبلمان ایجاد کند. با این حال، برخی از چترها ویژگی‌های پویا دیگری را ارائه می‌دهند که می‌تواند این مشکلات سایه را حل کند.

چند سایبان

برخی از چترهای افست معاصر دارای طرح‌های مدولار هستند که به شما امکان می‌دهد بیش از یک سایبان اضافه کنید. به طور معمول، دو یا چهار سایبان برای سایه‌اندازی چندین نواحی زمانی که فضای کف بالاتر است استفاده می‌شود. این چترهای عرشه انطباق پذیر برای رستوران‌ها و کافه‌های فضای باز که میزهای ناهارخوری نزدیک به هم قرار دارند عالی هستند.

شیب

برخی از چترهای بالابر میل میل قطب مرکزی دارای یک عملکرد کج هستند که به شما امکان می‌دهد سایه سایبان چتری را زاویه دهید. این به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به تغییر مکان چتر به طور مؤثرتری در طول روز جلوی نور خورشید را بگیرید. به بخش «سایبان ساحلی چیست؟» مراجعه کنید. بخش زیر برای آشنایی با مکانیسم‌های مختلف شیب. چترهای حیاط شیب‌دار نسبت به چترهای ساکن پایداری کمتری دارند و برای استفاده زیاد یا نصب تجاری توصیه نمی‌شوند.

چرخشی

برخی از چترهای کنسول دارای قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه هستند. این به شما این امکان را می‌دهد که منطقه بسیار بزرگ‌تری را بدون جابجایی پایه بپوشانید (حتی اگر پایه نصب شده دارید انتخابی نیست). اگر به طور مداوم در طول روز حرکت می‌کنید و می‌خواهید در سایه بمانید، بسیار مفید است.

استفاده از سایبان چتری پاسیو چقدر آسان است؟

صرف نظر از اینکه روی چتر بازار فرود می‌آیید یا روی چتر، مهم است که ارزیابی کنید که کار با سایه چقدر آسان است. این تا حد زیادی به اندازه چتر، ویژگی‌های عملکردی آن، محیط بیرون و فعالیت شما بستگی دارد. هر طرحی مزایا و معایب خود را دارد، با گزینه‌های مختلف موجود حتی در همان مدل، بنابراین قبل از انتخاب دقت کنید.

باز کردن، بلند کردن و بسته شدن

سایبان چتری پاسیو

سایبان چتری پاسیو

چترهای قطب مرکزی کوچک را می‌توان به راحتی به صورت دستی باز، بلند و بسته کرد. سایبان مدرن سبک وزن آنها را معمولاً می‌توان با یک دست بلند کرد در حالی که با دست دیگر یک سنجاق قرار می‌دهد تا آن را در جای خود محکم کند. با سایبان های بزرگتر که وزن بیشتری دارند و ممکن است از سطح زمین بلندتر باشند (برای افراد کوتاه قد سخت) چالش برانگیزتر می‌شود. در این موارد، مکانیسم‌های میل لنگ یا قرقره‌ها کارآمدتر هستند. اکثر چترهای پاسیو قطب کناری از اهرم یا میل لنگ برای باز کردن سایبان استخری استفاده می‌کنند. در حالی که تعداد کمی از آنها دارای فناوری گازی برای نصب سایه‌های بزرگ هستند.

چرخشی

اگر قصد دارید سایبان چتری کنسول را بچرخانید تا قسمت‌های مجاور را سایه بزند (مثلاً صندلی سالن در یک طرف و یک سرویس غذاخوری در طرف دیگر)، ممکن است مدلی را انتخاب کنید که دارای مکانیزم اهرمی باشد. بسیاری از چترهای پست جانبی دارای قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه هستند. اما بدون چیزی که بتوان روی آن چنگ زد، به سادگی چرخاندن قاب یا راه رفتن سایبان ممکن است دشوار باشد.

کج کردن

می‌توانید لبه جلوی بسیاری از چترهای کنسول را با بالا بردن آلاچیق چادری به کمتر از ارتفاع کامل آن با استفاده از میل لنگ یا بالابر اهرمی کج کنید. چند شیب یکنواخت طرف به پهلو با یک تنظیم جزئی. این مکانیسم‌ها آن را نسبتاً بی‌دردسر می‌کند. چترهای بازار را می‌توان با چرخاندن میل لنگ، چرخاندن یقه دور تیرک یا فشار دادن دکمه‌ای در نزدیکی هاب مرکزی کج کرد.

مدیریت دو گزینه اول بسیار آسان است، اگرچه اگر قرار است چتر از سوراخی در یک میز ناهار خوری در فضای باز استفاده شود. باید از ارتفاع مکانیزم کاملاً آگاه باشید. چرخاندن با استفاده از دکمه فشاری می‌تواند کمی چالش برانگیزتر باشد زیرا باید با یک دست سایبان را ثابت کنید و با دست دیگر گیره را رها کنید. این دکمه همچنین می‌تواند انگشت یا شست شما را بچسباند، زیرا اگر مراقب نباشید، دوباره در جای خود قفل می‌شود.

پوشش

چترهای بازار نسیمی برای محافظت با استفاده از پوشش‌های آستین مانند مقاوم در برابر آب و هوا هستند. آنها به سادگی روی سایبان تراس بسته از بالا می‌لغزند و پایین را از طریق یک گیره یا بند کشی در اطراف میله محکم می‌کنند. چترهای میله جانبی ممکن است پوشش‌های محافظی داشته باشند که هم به دور تاج پست و هم سایبان فرو ریخته یا سایبان به تنهایی می‌پیچند. اولی مزیت افزوده ایجاد یک نمایه مینیمالیستی زیباشناختی را در فضای باز دارد. اما دومی سایبان استخر پوشیده شده را مانند خفاش از بازوی افقی آویزان می‌کند. اکثر روکش‌های چتر کنسولی دارای درز باز هستند تا چارچوب را بپیچید و با نوار چسب یا گیره‌ها مهر و موم کنید.

سایبان چتری پاسیو

سایبان چتری پاسیو

جابجایی

قابلیت حمل تا حد زیادی به وزن کلی سایبان باغ شما و اینکه پایه ایستاده شما چرخ دارد یا نه بستگی دارد. چترهای بازار را می‌توان با برداشتن تیرک و سایبان از پایه، جابجایی پایه و سپس قرار دادن مجدد قطب در لوله پایه جابجا کرد. چرخ‌ها معمولاً با چرخاندن پایه در جهت محور درگیر می‌شوند. با این حال، چترهای پست مرکزی بزرگ و بیشتر چترهای پایه جانبی بیش از حد وزن دارند یا آنقدر نامناسب هستند که به راحتی تکه تکه حرکت نمی‌کنند.

در این موارد یک پایه چرخدار ضروری است، اما حتی آنها می‌توانند برای حرکت در یک عرشه، پاسیو یا منطقه کنار استخر چالش برانگیز باشند. چرخ‌ها در جای خود قفل می‌شوند تا از حرکت در هنگام استفاده از چتر جلوگیری کنند. چترهای فضای باز که روی سطح نصب می‌شوند معمولاً در جای خود باقی می‌مانند، اما در صورت لزوم می‌توان آنها را از صفحات اتصال باز کرد.

ذخیره سازی

بیشتر چترهای قطب مرکزی به راحتی ذخیره می‌شوند زیرا پایه تنها چیزی است که فضای افقی کف را اشغال می‌کند. قطب و سایبان فرو ریخته نسبتاً باریک هستند و فقط فضای عمودی را اشغال می‌کنند. با این حال، چترهای افست می‌توانند نیازهای ذخیره سازی را تا حد زیادی تامین کنند. برخی دارای قاب‌های ثابت با بازوهایی هستند که حتی زمانی که آلاچیق چتری بسته است باز می‌مانند. برخی دیگر بازوهایی دارند که در قاب عمودی فرو می‌روند و در نتیجه فضای افقی مورد نیاز برای ذخیره آن‌ها را به حداقل می‌رسانند. als وجود دارد.

تجهیزات جانبی

موارد دیگری نیز وجود دارد که باید هنگام سفارش چتر پاسیو در نظر بگیرید.

چراغ ها

اگر سرگرمی شما در فضای باز تا عصر ادامه دارد، ممکن است به فکر اضافه کردن چند چراغ چتر پاسیو باشید. لامپ‌های LED گرمای بسیار کمتری نسبت به لامپ‌های قبلی تولید می‌کنند، بنابراین می‌توان آنها را در دنده‌ها یا هاب چترهای مدرن قرار داد. یا می‌توانید آنها را جداگانه خریداری کنید و در قسمت زیرین یا محیطی سقف پارچه ای نصب کنید. اندازه‌ها، پیکربندی‌ها و رنگ‌های بسیاری از چراغ ها در دسترس هستند، بنابراین می‌توانید محیطی را که می‌خواهید ایجاد کنید، سفارشی کنید.

سایبان چتری

سایبان چتری

بخاری

برای بهینه‌سازی فضا و راحتی، تعدادی از چترهای عرشه مسکونی تجاری و پیشرفته دارای بخاری‌هایی هستند که در طراحی خود ادغام شده‌اند. این دستگاه‌های چرخشی مادون قرمز معمولاً به پایه‌های نگهدارنده متصل می‌شوند و گرمای جهت دار را برای گرم کردن ناحیه بلافاصله زیر سایبان ساطع می‌کنند. خطوط برق بخاری‌ها در داخل قطب یا دکل پنهان هستند و اغلب منبع تغذیه خود را با یک سیستم روشنایی به اشتراک می‌گذارند.

 

بلندگوها

برخی از چترهای لوکس حتی دارای بلندگوهای Bluetooth™ هستند که می‌توانند به دستگاه تلفن همراه شما متصل شوند و آهنگ‌های مورد علاقه شما را پخش کنند. آنها همچنین ممکن است شامل شارژ Wi-Fi و USB باشند، بنابراین لازم نیست فقط به دلیل اینکه در فضای باز هستید، اتصال را قطع کنید.

پوشش محافظ

روکش ضد آب و هوا یکی از لوازم جانبی “باید” برای هر چتر در فضای باز است. سایه شما در طول گرمای روز و در ماه‌های تابستان بسیار ضعیف می‌شود، بنابراین سزاوار محافظت از پوشش در طول زمان استراحت است. اکثر روکش‌ها از پارچه‌های بوم بادوام ساخته شده‌اند، اما نسخه‌های سخت پوسته نیز وجود دارند. نکات نگهداری  را در زیر ببینید تا بدانید که چرا پوشش برای افزایش عمر سقف چادری شما بسیار مهم است.

سایبان چتری

سایبان چتری

جایگزین های چتر ساحلی

گاهی اوقات، چتر بهترین راه‌حل سایه برای یک شرایط خاص در فضای باز نیست. تعدادی گزینه شیک وجود دارد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.

سایبان چتری پاسیو از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

هنگامی که در حال تحقیق در مورد چترهای فضای باز و مقایسه مارک‌ها و مدل‌های مختلف هستید، مهم است که درک روشنی از اجزا و گزینه‌های مختلف داشته باشید. خریداران باید از جدول زیر برای شناسایی قطعات رایج چتر و یادگیری عملکرد آنها استفاده کنند.

Poleبرای چترهای سنتی بازار، تکیه‌گاه اصلی سایبان یک میله یا میله عمودی است. آنها در عرض‌های مختلف در دسترس هستند و اغلب در دو قطعه برای حمل و نقل و ذخیره‌سازی آسان تر در دسترس هستند. تک‌تکه‌ها و قطب‌های ضخیم‌تر در برابر شرایط باد مقاوم‌تر هستند. چترهای سبک کنسولی از ساختار زاویه‌ای افست برای حمایت از سایبان استفاده می‌کنند. آنها چند مفصلی هستند و اغلب قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه را ارائه می‌دهند. دنده‌ها یا پایه‌ها قطعات باریکی که به چترهای پاسیو شکل می‌دهند و پوشش سایه را در حالت باز نگه می‌دارند، دنده‌ها یا پایه‌ها نامیده می‌شوند. دو نوع دنده وجود دارد:

دنده های اصلی

به بالای قاب چتر بچسبانید و از محور مرکزی تا زیر لبه بیرونی سایبان چتری گسترش دهید.

دنده های پشتیبانی

به قسمت زیرین دنده‌های اصلی متصل شده و باز و بسته شدن سایبان را تسهیل می‌کند.

هاب ها

دستگاه‌های حلقه‌ای که به طور هماهنگ با دنده‌ها کار می‌کنند، هاب نامیده می‌شوند. دو نوع هاب وجود دارد:

توپی بالا :

این توپی که در بالای قطب قرار دارد، دنده‌های اصلی را در جای خود نگه می‌دارد.

Runner Hub – این توپی که در پایین‌تر از قطب قرار دارد، به دنده‌های نگهدارنده متصل می‌شود و برای باز و بسته کردن سایبان بالا و پایین می‌لغزد.

Finial جسمی که در راس یک چتر پاسیو قرار می‌گیرد، finial یا ferrule نامیده می‌شود. هم کاربردی و هم تزیینی است، زیرا سایبان را به میله متصل می‌کند و کمی حس زیبایی را ارائه می‌دهد.

سایبان

قسمت پارچه‌ای سقف پارچه ای که جلوی نور خورشید را می‌گیرد، عموماً سایبان نامیده می‌شود. علاوه بر بدنه کلی سایه، اغلب دو قسمت اضافی برای سایبان وجود دارد:

 

دریچه‌ها – لایه‌های سایبانی که به هوا اجازه می‌دهد به راحتی از پارچه عبور کند. که به خنک شدن هوای زیر کمک می‌کند و چتر را قادر می‌سازد تا بهتر بادهای شدید را کنترل کند.

لنگه ها – بال‌های پارچه‌ای که در اطراف سایبان قرار دارند. همانطور که در بسیاری از چترهای ساحلی یا کافه‌ای دیده می‌شود.

مکانیسم بالابر

چترهای فضای باز زمانی باز می‌شوند که هاب دونده و دنده‌های نگهدارنده از طریق مکانیزم بالابر بالا بروند. انواع مختلفی برای انتخاب وجود دارد:

فشار به بالا –

ساختار تکیه‌گاه به سادگی به صورت دستی به سمت بالا فشار داده می‌شود تا زمانی که یک سیستم قفل (اغلب یک ستون یا سنجاق و سوراخ) چتر را در موقعیت باز نگه دارد.

میل لنگ – یک دسته چرخان در جهت عقربه‌های ساعت برای باز کردن چتر و در خلاف جهت عقربه‌های ساعت برای پایین آوردن آن چرخانده می‌شود.

قرقره و پین –

یک طناب به سمت پایین کشیده می‌شود تا چتر باز شود. سپس با قرار دادن یک پین در سوراخ زیر توپی رانر در جای خود محکم می‌شود.

اهرم و چفت

یک اهرم به سمت پایین کشیده می‌شود و در جای خود محکم می‌شود تا چتر را در موقعیت برآمده خود ثابت کند.

اگر چتر خود را از میان یک میز بلند در فضای باز می‌گذرانید. حتماً ارتفاع مکانیزم بالابر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سطح میز را پاک می‌کند.

سایبان چتری پاسیو

سایبان چتری پاسیو

مکانیزم شیب

برخی از چترهای سطح بالا به شما این امکان را می‌دهند که سایبان را کج کنید تا سایه جهت دار حفظ شود. زیرا خورشید در طول روز حرکت می‌کند. این می‌تواند به ویژه برای تاسیسات مسکونی با محله‌های نزدیک مفید باشد. چند نوع برای انتخاب وجود دارد:

دکمه فشاری یا دستی – دکمه‌ای برای باز کردن قفل سایبان فشار داده می‌شود که سپس می‌توان آن را به صورت دستی به زوایای مختلف کج کرد (اغلب از پیش تعیین شده)

خودکار یا میل لنگ – هنگامی که سایبان کاملاً باز شد، ادامه دادن میل لنگ چتر را تا ۳۶۰ درجه کج می‌کند.

یقه – یک دستگاه غلاف، واقع در بالای میل لنگ، تا زمانی که به زاویه شیب مورد نظر برسد، پیچ خورده است.

چترهای پاسیو بدون پایه در یک پایه یا پایه وزن دار محکم می‌شوند تا آنها را به حالت عمودی نگه دارد و از واژگونی آنها در شرایط باد جلوگیری کند. پایه‌ها از انواع مواد سنگین ساخته شده و یا از آنها برای ایجاد ثبات استفاده می‌شود. به جای پایه، چترهای پاسیو را می توان با استفاده از دستگاه نصب دائمی تثبیت کرد. بر اساس سطحی که چتر روی آن وصل می‌شود، پیکربندی‌های مختلفی وجود دارد.

 

چگونه از سایبان چتری پاسیو مراقبت و نگهداری می کنید؟

برای اطمینان از اینکه چتر فضای باز شما سال به سال عالی به نظر می‌رسد و به درستی کار می‌کند. مهم است که همیشه آن را تمیز، نگهداری و محافظت کنید.

 

تمیز کردن چتر در فضای باز

شما باید مرتباً چتر پاسیو خود را تمیز کنید. تا مطمئن شوید که ظاهر خود را حفظ کرده و از آلودگی‌هایی که می‌توانند مانع عملکرد می‌شوند باقی بماند. سایبان را به طور کامل باز کنید و با استفاده از یک شلنگ، همه چیز را با آب اسپری کنید.

تمیز کردن پارچه

به طور کلی، آب و صابون ملایم برای اکثر پارچه‌های سازه غشایی مناسب است.  اما حتماً دستورالعمل‌های سازنده را برای توصیه‌های آنها بخوانید. برای تمیز کردن مناطق مشکل دار از یک اسفنج، دیشراگ یا برس نرم استفاده کنید. اجازه دهید محلول تمیز کننده کمی خیس بخورد و سپس بشویید زیرا تجمع صابون می‌تواند منجر به کپک زدن شود. سایبان چتری را باز نگه دارید تا پارچه کاملاً در هوا خشک شود.

تمیز کردن قاب

دستورالعمل شستن قاب چتر شما یکسان است، خواه چوب باشد، فلز یا فایبرگلاس. با استفاده از یک پارچه مرطوب تمیز، دنده‌ها، توپی‌ها، میله و انتهایی را پاک کنید. به خصوص در اطراف مفاصل، مکانیسم‌های بلند کردن و شیب دقت کنید. زیرا نمی‌خواهید نخ یا زباله در قسمت‌های متحرک گیر کند.

در بیشتر موارد، استفاده از آب صابون ملایم برای تمیز کردن مناطق بسیار کثیف مناسب است. اما برای اطمینان از دستورالعمل‌های سازنده استفاده کنید. بسیار مهم است که از استفاده از پارچه‌های ساینده یا پاک کننده‌های خشن خودداری کنید، زیرا می‌توانند به پوشش چوبی یا فلزی شما آسیب برسانند. سایبان را باز نگه دارید تا قاب قبل از بسته شدن کاملاً در هوا خشک شود.

سایبان چتری پاسیو

سایبان چتری پاسیو

نکات نگهداری سایبان چتری پاسیو

در طول فصول گرم و معتدل، کمی عقل سلیم و مراقبت کمک زیادی به نگه داشتن سایبان چتری پاسیو در نوک بالا می‌کند.

 

آن را به آرامی باز کنید

بیشتر سایبان چتری طوری طراحی شده‌اند که به راحتی در موقعیت کاملا بسته قرار بگیرند. برای باز کردن صحیح و ایمن، دنده‌های سایبان اصلی را قبل از درگیر کردن مکانیسم بالابر، کمی از تیرک فشار داده و دراز کنید. اگر متوجه شدید که سازه چادری به سختی باز می‌شود، آن را مجبور نکنید. ممکن است لازم باشد شاخه‌ها یا برگ‌های سرگردان را که ممکن است مانع عملکرد صحیح آسانسور شوند، پاک کنید.

زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید آن را ببندید

حتی اگر پایه یا وسایل نصب قابل توجهی دارید. عاقلانه است که چتر بیرونی خود را در حالت قفل، در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید، جمع شده نگه دارید. آب و هوای نامساعد و بادهای شدید می‌توانند با چتر باز ویران کنند. به جای خطر آسیب رساندن به دنده‌های چتر یا پرتاب آن به داخل حیاط، چند لحظه وقت بگذارید و آن را ببندید. بسیاری از تولیدکنندگان خسارت باد را از ضمانت نامه خود حذف می‌کنند، پس هوشمندانه عمل کنید.

آن را خشک نگه دارید

در حالت ایده‌آل، هر زمان که از آن استفاده نمی‌کنید، باید از پوشش چتری استفاده کنید. علاوه بر محافظت از آن در برابر قرار گرفتن غیر ضروری در معرض نور خورشید، یک پوشش به جلوگیری از کپک‌های ایجاد کننده رطوبت کمک می‌کند. اگر همیشه نمی‌توانید پوشش را روی آن قرار دهید، مطمئن شوید که سایبان را قبل از بستن چتر کاملاً خشک کرده‌اید. بیشتر پارچه‌های بیرون از خانه برای مقاومت در برابر کپک و کپک درمان می‌شوند. اما رطوبت می‌تواند در چین‌های یک چتر بسته جمع شود و محافظت شود.

توصیه‌های سازنده را مرور کنید

هر سازنده دستورالعمل‌ها و نکاتی برای استفاده از چترهای خود دارد. برخی از چوب‌ها نیاز به روغن کاری دوره‌ای دارند. در حالی که برخی دیگر می‌توانند بدون آن کاملاً کار کنند. مواد مختلف و طرح‌های ساختاری دستورالعمل‌های خاص خود را برای نگهداری دارند، بنابراین قبل از نصب چتر خود، کارهایی را که باید انجام دهید، بررسی کنید.

حفاظت و نگهداری از سایبان چتری پاسیو

در طول فصل خارج از فصل، یا زمانی که دوره‌های زمانی طولانی‌ای وجود دارد که در طی آن سایبان چتری شما بیکار می‌ماند.  باید تیرک و سایبان را با دقت از پایه یا پایه جدا کرده و آن را به درستی ذخیره کنید.

از تمیز و خشک بودن آن اطمینان حاصل کنید

قبل از اینکه چتر پاسیو خود را ذخیره کنید، دستورالعمل‌های ذکر شده قبلی را دنبال کنید.

از یک پوشش محافظ استفاده کنید

این پوشش از تجمع رطوبت جلوگیری می‌کند، گرد و غبار و زباله‌ها را مسدود می‌کند.  آسیب‌های ناخواسته ناشی از برس کشیدن سایر موارد را به حداقل می‌رساند.

چین ها را در یک جهت بپیچید

برای به حداقل رساندن چین و چروک و حفظ ویژگی‌های زیبایی سایبان چتری خود، چین‌ها را در همان جهت بپیچید. قبل از اینکه آن را در پوشش محکم کنید.

انتهای تیرک را بپوشانید

برای به حداقل رساندن آسیب به انتهای تیرک، باید آنها را با مقوا یا پارچه‌های سنگین بپوشانید.

آن را در حالت عمودی نگهداری کنید

قرار دادن چترها در دو طرف آنها وزن غیرضروری را روی مجموعه دنده وارد می‌کند، به خصوص اگر وسایل دیگر روی آنها چیده شوند. یا در معرض خطر قرار گرفتن روی آنها قرار گیرند.

آن را در یک منطقه خشک بسته نگهداری کنید

حتماً چتر خود را در یک فضای خشک و سرپوشیده مانند گاراژ، زیرزمین یا خانه استخر در خارج از فصل نگهداری کنید. حتی اگر پوشش محافظی داشته باشد. سرما و رطوبت راهی برای خزش و آسیب رساندن به وسایلی که برای مدت طولانی در فضای باز و بدون مراقبت باقی مانده‌اند، دارد

References

  • Eltahan, E. (2017). Structural parameters affecting tear strength of the fabrics tents. Alexandria Engineering Journal.
  • Slevin, T. (Ed.). (2014). Sun, Skin and Health. Csiro Publishing.
  • Turnbull, D. J., & Parisi, A. V. (2006). Effective shade structures. Med J Aust, 184(1), 13-15.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست