سایبان چادری – سایبان چادری در ساخت و ساز شهری

سایبان چادری

برخی از متمایزترین ساختمان‌های جهان از سیستم‌های بام‌سازی غیر‌عادی برای نگهداری عناصر استفاده می‌کنند. به جای یک ساختار سفت و سخت سنتی، آنها به یک اسکلت زیرین که با یک سایبان چادری و منعطف سبک ساخته شده از فایبرگلاس با روکش پلی تتلو فلورو اتیلن (PTFE) که بیشتر به عنوان تفلون معروف است، متکی هستند. طرح‌های بدست آمده ظریف و مطبوع هستند اما ظاهر آنها فریبنده است: آنها به اندازه کافی برای چندین دهه استفاده در شرایط سخت ناهموار هستند.

سازه‌های چادری همچنین از نظر بصری خیره‌کننده هستند. همانطور که توسط ساختمان‌های نمادینی همچون ترمینال فرودگاه دنور ورزشگاه O2 لندن و ورزشگاه AT&T، خانه دزد کابوی‌ها مشهود است. این ساختمان‌ها و همچنین بسیاری دیگر با استفاده از غشای معماری ساخته شده‌اند، که دارای بیش از ۷۰ میلیون فوت مربع (۷ میلیون مترمربع) در سراسر جهان نصب شده است.

سایبان چادری

سایبان چادری

دوام سایبان چادری

سایبان چادری از نظر ابعادی پایدار است و حتی بعد از قرار گرفتن در معرض بارهای زنده، وزش باد شدید. نور خورشید و درجه حرارت از -۴۰ تا ۱۳۰ درجه فارنهایت (-۴۰ تا ۵۵ درجه سانتیگراد) از لحاظ ابعادی پایدار است و قادر به حفظ شکل اصلی خود برای ده‌ها سال است. به عنوان مثال، ۴۰۰۰ مترمربع سقف شفر در دانشگاه لارن، از زمان تکمیل آن در ۱۹۷۳، در استفاده مداوم بوده است.

سایبان چادری

سایبان چادری

تعمیر و نگهداری کم سایبان پارچه‌ای

یک سطح PTFE دارای کشش سطحی بسیار کمی است و باعث مقاومت در برابر لکه می‌شود. باران یا اسپری آب به راحتی خاک و گرد و غبار جمع شده را از بین می‌برد. برای تمیز کردن سطح آسان غشاء، در صورت وجود نگهداری بسیار کمی در طول عمر خود نیاز دارد و هرگز نیازی به نقاشی نخواهد بود.

سایبان پارچه ای

سایبان پارچه ای

سازگار با محیط زیست سایبان چادری

یک سازه غشایی می‌تواند شامل یک دی‌اکسید تیتانیوم (TiO2) پوشش فتوکاتالیستی با ویژگی‌های خود تمیز کننده و تصفیه هوا باشد. این پوشش با اشعه ماوراء بنفش خورشید (UV) خورشید ترکیب می‌شود. تا رادیکال‌های هیدروکسی و رادیکال های سوپراکسید را اکسیده و تجزیه کرده و تجزیه می‌کند.

مانده‌ها توسط باران شسته می‌شوند علاوه بر این، پوشش EverClean® دو آلاینده جوی، اکسید نیتروژن (NOx) و دی اکسید گوگرد (SO2) را تجزیه می‌کند. این آلاینده‌ها که در گاز و دود موجود در اگزوز وجود دارد. مهمترین عامل باران ازن و اسید هستند. فرآیند کاهش‌، یون‌های نیتراتی را که در خاک شسته می‌شوند. برای کمک به لقاح گیاه آزاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست