آلاچیق – نکاتی برای انتخاب بهترین آلاچیق

آلاچیق

آلاچیق سازه ای مجلل برای استفاده حیاط خلوت، باغ یا مکان مورد نظر شما می‌باشد. این پناهگاه در هوای آزاد پوششی برای محافظت از خورشید، باران، باد و حتی حشرات مزاحم می‌باشد و فضای زندگی راحت در فضای باز را ایجاد می‌کنند. با طیف گسترده ای از سبک ها و اندازه های موجود، این سازه زیبا در فضای باز برای هر فضایی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی‌هایی یک آلاچیق مناسب برای استراحت در فضای باز با سایتن همراه باشید.

قبل از اینکه یک آلاچیق بخرید:

نصب آلاچیق باید با  برنامه ریزی کامل صورت گیرد. هنگام انتخاب آن در فضای باز، مکان مورد نظر و فرآیند نصب را در نظر بگیرید. مرحله اول، انتخاب جایی است که قرار می‌گیرد، که عامل مهمی در شناسایی اندازه است. همچنین اطمینان حاصل کنید که منطقه را می‌توان از هر گونه مانع مانند درختچه‌ها، شاخه‌ها و سایر گیاهان پاک کرد. اطمینان حاصل کنید که زمین صاف است و هر گونه ریشه، سنگ و سایر زباله‌ها را می‌توان حذف کرد.
مطمئن شوید که مجوزهای لازم برای نصب سازه را دارید. در حالی که اکثر مناطق برای سازه‌های کوچکتر به مجوز نیاز ندارند، ایده خوبی است که با نهادهای حاکم یا انجمن های مالکان خانه را بررسی کنید.

در نظر بگیرید که آیا آلاچیق به کفپوش ساختمان نیاز دارد یا اینکه آلاچیقی را انتخاب کنید که دارای کف باشد. پیچ‌ها یا سیستم‌های تسمه برای کف‌ها، پایه‌ها یا عرشه‌های بتنی مناسب هستند، در حالی که پایه‌های زمین برای نصب در چمن یا خاک مناسب هستند.

آلاچیق پارچه ای

آلاچیق

به طور خلاصه، قبل از خرید آلاچیق، مراحل زیر را در نظر بگیرید:

  • مکان آلاچیق را انتخاب کنید. برای تعیین نوع و اندازه سازه مناسب، منطقه را اندازه‌گیری و پاک کنید.
  • به خاطر داشته باشید که بسیاری از آلاچیق‌ها دارای طبقه نیستند و در صورت نیاز به ساخت و یا نصب کف به طور جداگانه برنامه‌ریزی لازم را در نظر بگیرید.
  • سطح کفپوش را برای اطمینان از نصب ایمن در نظر بگیرید.
  • مطمئن شوید که مجوزهای لازم برای نصب را بررسی کرده باشید.

هنگام انتخاب بهترین آلاچیق چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

آلاچیق ها در سبک‌ها و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند و انتخاب نوع مناسب بستگی به کاربرد مورد نظر آن دارد. کسانی که به دنبال یک ویژگی در طول سال هستند باید یک سازه دائمی را در نظر بگیرند، در حالی که کسانی که به دنبال مکانی سایه دار برای یک مهمانی هستند، ممکن است گزینه باز شو را ترجیح دهند. هنگام انتخاب یک آلاچیق، طراحی، اندازه، مواد، دوام و فرآیند نصب آن را در نظر بگیرید.

اندازه و شکل

بهتر است آلاچیقی را انتخاب کنید. که در حیاط یا باغ بدون مانع یا تحت فشار قرار دادن فضای بیرون باشد. همچنین مهم است که مطمئن شوید. که آلاچیق به اندازه کافی برای استفاده مورد نظر خود بزرگ است. چه برای نشستن چند نفر و یا برای قرار دادن یک غذاخوری بزرگ. انتظار داشته باشید که آلاچیق های بازشو در اندازه‌های کوچکتر باشند، در حالی که سازه های دائمی معمولاً بزرگتر هستند.

شکل آنها می‌تواند شش ضلعی، هشت ضلعی، گرد، مربعی یا مستطیلی باشد. شکل ایده آل به ترجیح شخصی و باز هم به استفاده مورد نظر بستگی دارد. ساختارهای شش ضلعی، هشت ضلعی و گرد دارای ظاهر کلاسیک آلاچیق هستند.

آلاچیق‌ها در طیف وسیعی از اندازه‌ها عرضه می‌شوند. که اندازه‌های کوچک آن‌ها حدود ۶ فوت و مدل‌های بزرگ‌تر به طول ۱۲ فوت در ۲۰ فوت است. آلاچیق‌های گرد و مربعی معمولاً کوچک یا متوسط هستند. و برای پوشاندن مجموعه ای از پاسیو، قسمت نشیمن یا جکوزی انتخابی عالی هستند. آلاچیق‌های مستطیلی در گزینه‌های بزرگ‌تری عرضه می‌شوند که به عنوان مثال برای پوشاندن میز ناهار خوری طولانی در فضای باز بسیار عالی هستند.

متریال و سبک

آلاچیق ها در طیف وسیعی از سبک ها با مواد مختلف ساخته شده‌اند. تا هدف متفاوتی به آنها بدهند. مواد انتخابی یا به طور طبیعی در برابر آب و هوا مقاوم هستند یا به عنوان ضد آب و مقاوم برای مقاومت در برابر عناصر و در حین انجام این کار عالی به نظر می رسند.

چوب و فلز از مواد رایج قاب آن هستند زیرا در شرایط بیرونی محکم و ماندگار هستند. آلاچیق های سقفی سخت دارای سقف های ساخته شده از پانل های چوبی، فلزی یا پلی کربنات هستند. آلاچیق های نرم دارای سایبان های ساخته شده از مواد مقاوم در برابر آب و هوا و مقاوم در برابر پارگی مانند پلی استر یا پلی اتیلن یا مواد اکریلیک هستند. آلاچیق‌های با سقف سخت و نرم می‌توانند در طرح‌های دائمی برای استفاده در تمام طول سال ارائه شوند. برخی از آلاچیق های نرم دارای سایبان های قابل جابجایی هستند که امکان برداشتن سایبان در خارج از فصل را فراهم می‌کند.

آلاچیق‌های بازشو و قابل حمل برای راحتی طراحی شده‌اند و معمولاً برای حمل و نقل و ذخیره‌سازی آسان در طرح‌هایی با سقف نرم ارائه می‌شوند. آنها از مواد تاشو یا جمع شونده مانند فولاد با روکش پودری ساخته شده‌اند که می‌توانند به راحتی برای یک روز استخر یا مهمانی شام جمع شوند و از هم جدا شوند. آلاچیق‌های قابل حمل یا بازشو  معمولاً با مواد سبک‌تری مانند قاب فلزی و سایبان‌های پارچه‌ای ساخته می‌شوند، بنابراین ممکن است برای مناطقی که بادهای شدید دارند مناسب نباشند.

آلاچیق خیمه ای

آلاچیق خیمه ای

پایداری و ساخت و ساز

پایداری یکی از مهمترین ویژگی‌های ایمنی هنگام انتخاب یک آلاچیق مناسب است. در حالی که تمام آلاچیق‌ها برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌اند، برخی از انواع آن‌ها محکم‌تر از بقیه هستند. ساختارهای دائمی قوی‌تر از گزینه های بازشو هستند. آلاچیق‌های پاپ‌آپ که برای حرکت آسان ساخته شده‌اند، کم‌ثبات‌ترین گزینه هستند. آنها معمولاً برای شرایط باد مناسب نیستند، اما مزیت آن سهولت استفاده و مونتاژ ساده آنهاست.

برای حفظ ساختار مستحکم خود هستند. ویژگی‌هایی مانند دریچه‌های هوا به وزش باد اجازه می‌دهد تا بدون لرزش سقف یا سایبان از آن عبور کند. ناودان های توکار و طرح‌های شیب دار آب را از آلاچیق خارج می‌کنند. برای پایداری بیشتر، بیشتر مدل‌ها با میخ‌ها، پیچ و مهره‌ها یا پایه‌ها برای چسباندن آلاچیق به زمین عرضه می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست