آلاچیق پارچه ای

آلاچیق پارچه ای چیست؟

یکی از مسائل اصلی در فضاهای باز و روف گاردن ایجاد فضایی آلاچیق مانند برای ایجاد سایه در هنگام استراحت است. بنابراین بهترین راه آلاچیق و سایبان پارچه ای با طراحی مدرن و مدت عمر بسیار بصرفه است.

یکی از مهمترین مزایای سایبان ها و آلاچیق های پارچه ای که باعث روی آوری مردم به آن شده موضوع عمر مفید آن است.

در مقایسه با مصالح سبک دیگر وقتی در مقام قیاس برمی آییم. این موضوع اولویت اول را برایمان دارد چرا که ما ترجیح میدهیم از مصالحی استفاده کنیم که در مقایسه با قیمت مناسبشان عمر مفیدی خوبی داشته باشند.

آلاچیق پارچه ای یا سازه های پارچه ای مثل آلاچیق ویلا به دلیل نوع پارچه ی مصرفی آنها مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی دارند. تا جایی که در بعضی برند ها مانند سرج فراری فرانسه تا ۳۰ سال عمر مفید هم می رسند. موضوع دیگری که مطرح می شود این است که بعد از گذشت این مدت نیز می توان پارچه را تعویض کرد. یکی از کاربردهای سازه کششی طراحی و ساخت آلاچیق ویلا و مدرن است. در واقع کاربری این فضا برای نشیمن و استراحت است.

"<yoastmark

مراحل اجرای آلاچیق پارچه ای

اجرا و ساخت آلاچیق، کاری بسیار تخصصی و بسیار حساس است. تیم تخصصی سایتن، سال ها در این زمینه تجربه کافی کسب نموده و آماده اجرای انواع آلاچیق است. حفظ امنیت در ساخت آلاچیق، یکی از مهمترین اولویت های ما است.

معمولا در ابتدای کار، یک صفحه پلیت در عمق ۳۰ متری طح محوطه قرار داده می شود. وجود این صفحه الزامی بوده و این صفحه قرار است وزن زیادی را تحمل کند.

پس از اجرای صفحه پلیت براساس اندازه های اولیه، نوبت به آهن آلات سبک  می رسد. آهن آلات سبک یا قوطی ها روی صفحه پلیت ها اجرا می شوند. برای محکم و استوارتر شدن آلاچیق، تا ۴ صفحه پلیت می توان استفاده کرد. اما اگر شکل ظاهری آلاچیق بصورت دایره ای یا استوانه ای است، حتما از ۳ صفحه پلیت استفاده می شود. پس از اجرای آهن آلات سازه، سقف سازه بوسیله جوش محکم می شود.

معمولا کف آلاچیق پارچه ای با کمی ارتفاع و اختلاف با سطح اولیه اجرا می شود. این کار با جوش دادن آهن آلات نیز قابل انجام است. این کار به این دلیل انجام می شود که در شرایط بارانی، کف آلاچیق از آسیب در امان مانده و همیشه خشک باقی بماند.

معمولا در ساخت آلاچیق، از مواد سبک نیز می توان استفاده کرد. برای این کار، از چوب ترموود استفاده می شود که هم سبک بوده و هم ضدآب است.  این چوب در میان آهن آلات قرار گرفته روی صفحه پلیت قرار می گیرد.

"<yoastmark

عایق بندی سقف

یکی از نکاتی که در هنگام طراحی آلاچیق درنظر گرفته می شود، عایق بندی سقف آلاچیق پارچه ای است. عایق بندی سقف آلاچیق، سبب افزایش طول عمر آلاچیق خواهد شد.

این عایق بندی، امکان استفاده از آن را در شرایط جوی مختلف فراهم می کند.

می توان آهن آلات آلاچیق را بصورت مخروطی شکل اجرا نمود. با این کار، استحکام سقف آلاچیق پارچه ای و همچنین، عایق بندی بهتری انجام می شود.

شرکت سازه های پارچه ای سایتن با چندین سال سابقه در طراحی، ساخت و اجرای با کیفیت در زمینه سازه های پارچه ای همچنان کوشای رضایت مشتری های محترم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست