آلاچیق باغ

آلاچیق چیست؟

آلاچیق یک اصطلاح معماری است. که برای محوطه های سبک، جشن و گاهی موقتی، مانند آلاچیق های چادری، آلاچیق باغ و غرفه‌های هنری و غیره استفاده‌می‌شود. ریشه این کلمه از واژه فرانسوی pavillon و لاتین papilionem به معنای پروانه و چادر آمده است. زیرا ظاهر بوم چادر است که شبیه بال‌های پروانه باز است. نمونه های چادری به طور کلی سازه‌ای است. که برای رویدادهایی مانند عروسی یا سایر فعالیت‌ها استفاده می‌شود. با سایتن همراه باشید تا ببینیم آلاچیق باغ چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

آلاچیق باغ چیست؟

آلاچیق باغ

آلاچیق باغ

آلاچیق یک باغ یا آلاچیق فضای سبز ممکن است روباز باشد و به عنوان سرپناه برای نمایشگاه ها، رستوران‌ها، سخنرانی‌ها، ویلاهای تفریحی، امکانات ورزشی و … استفاده شود. اغلب این نوع آلاچیق‌ها شامل صندلی هستند. برخی از آلاچیق های باغ می‌توانند. دارای سازه‌های زینتی یا ظریف برای مهمانی‌های خاص داشته‌باشند. برخی، به ویژه در پارک‌های بیسبال آمریکا، قسمت‌های سرپوشیده برای نشستن جود دارند.

 

ویژگی های آلاچیق در فضای سبز یا باغ

آلاچیق ها در شکل‌های بسیار زیبا و متفاوت در ساختارها و فرم‌هایی متنوع و متناسب با سبک فضای سبز شما وجود دارد. و این امکان وجود دارد که با هر سلیقه و نیازی که دارید بتوانید. آنها را در فضای ویلا و یا حیاط خانه خود داشته باشید. برای اینکه آلاچیق چشم انداز زیبایی داشته‌باشد. باید یک مکان مناسب را برای ایجاد و ساخت آلاچیق پیدا کنید. قبل از طراحی باید به جاگذاری ها توجه ویژه‌ای داشته باشید.

آنچه که یک آلاچیق را دلنشین و منحصر به فرد می‌کند این است که شما از فضای بسته و محبوس ویلا جدا شده و در فضای باز و سبز قرار می‌گیرد و این موضوع به دلیل وجود آن در هوای آزاد و فضایی غیر محبوس باعث تغییر روحیه‌ی شما می‌شود. این سوال مهم است که بهترین آلاچیق برای فضای سبز شما چیست؟

باید بگوییم که اضافه کردن هر نوع سازه ای در باغ شما بستگی به طراحی محوطه دارد و باید همیشه به این موضوع دقت کنید که چه چیزهایی دقیقا مناسب با محیط شماست که به بهتر شدن فضای سبز شما کمک می‌کند و چه سبکی بهترین ساختار مناسب برای محوطه باغ شما است. به عنوان مثال آیا سبک سنتی برای محوطه شما مناسب است یا سبک مدرن و امروزی، آیا باا ترکیب کردن فلز و شیشه زیبا می‌شود یا اینکه یک آلاچیق چوبی و یا آلاچیقی ترکیبی از چوب و گیاهان سبز.

انواع آلاچیق باغ:

آلاچیق باغ

آلاچیق باغ

آلاچیق باغ در دو نوع سقف باز و سقف بسته وجود دارد:

سقف بسته

سقف های بسته به سقف هایی گفته می‌شود که سقف سازه کاملا بسته باشد. این آلاچیق ها دارای طرح‌ها و اشکال متفاوتی هستند. ممکن است سقف این آلاچیق ها با پارچه یا فلز ساخته‌شده باشند. برای ساخت سازه‌های های سر بسته می‌شود از سنگ مرمر یا سنگ‌های دیگر استفاده کرد تا مانند آلاچیق های ژاپنی و یونانی شود. شما با این طراحی، فضای آرامی به حیاط و یا باغ و ویلای خود می‌بخشید.

 

آلاچیق با سقف باز:

یک نمونه مناسب از یک آلاچیق با سقف باز آلاچیق هایی از جنس فلز است این نوع سازه در فرانسه بسیار محبوب هستند. آلاچیق های سقف باز این امکان را می‌دهند. تا شاخه های انگور در میان سقف فلزی آن رشد کنند. و به شما این احساس را بدهد که در یک باغ روستایی کوچیک هستید. فضای این الاچیق ها می‌شود کوچک یا بزرگ باشد و هر چه کف آن بزرگتر باشد، سقف بزرگتر و زیباتری دارند. البته این موارد بستگی به طراحی باغ شما دارد. در این نوع آلاچیق شما می‌توانید آن را با یک سایه بان پوشش دهید تا از گرمای زیاد یا باران و سرما در امان بمانید.

آلاچیق باغ

آلاچیق باغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست