مقایسه ساختار پارچه ای با سازه فلزی

مزیت سازه پارچه ای

سازه های پارچه ای هنگام طراحی سایبان ، سایبان ، آلاچیق یا راهروی سرپوشیده یا ورودی ، چندین مزیت کلیدی نسبت به سازه های سقف فلزی به معماران ارائه می دهند.

یک ساختار پارچه ای سبک به دلیل بهره وری انرژی از نور روز. ، ویژگی های نورانی ، کاهش هزینه های ساخت و بهبود ظاهر زیبایی.، یک راه حل مناسب برای ایجاد سایه و محافظت از هوا در یک مکان عمومی است.

مزیت قابل توجه ساختار پارچه نسبت به سازه فلزی ، بهره وری انرژی ساختار پارچه در اثر روشنایی روز است. یک سازه سقف فلزی اجازه نمی دهد که نور طبیعی در زیر سازه ایجاد شود. فضای تاریک تری در زیر سازه ایجاد می کند. و ممکن است در طول روز به روشنایی الکتریکی نیاز داشته باشد.

مزیت سازه پارچه ای

با این وجود یک سازه پارچه ای به نور طبیعی خورشید اجازه می دهد. تا ناحیه زیر سازه را روشن کند. بسته به نوع ماده و ضخامت ، یک ساختار پارچه ای می تواند. از ۱۰ تا ۹۸ درصد نور طبیعی را از غشا عبور دهد.

جشنواره هنرها در لاگونا بیچ ، کالیفرنیا ، نمونه ای کامل از وضعیتی است. که یک سازه پارچه ای از یک سازه فلزی از مزیت بیشتری برخوردار است. مجموعه ای از سایبان های PTFE چندین گالری هنری فردی را در جشنواره هنر پوشش می دهد. در زیر سقف فلزی ، جشنواره مجبور است چراغهایی را نصب کند تا نور مناسب برای بازدید کنندگان از هنر را فراهم کند.

با استفاده از سایبان پارچه ای ، نور پراکنده به طور طبیعی به فضای پوشیده شده سرازیر می شود. و به بینندگان زیر سایه می بخشد .، در حالی که اجازه می دهد. نور کافی برای مشاهده هنر داشته باشد ، ضمن صرفه جویی در انرژی در نور ، ضمن محافظت از هنر و فروشندگان و بازدید کنندگان را  از شرایط آب و هوای نامساعد مصون می دارد .

هنگام روشن شدن در شب ، یک ساختار پارچه ای روشن می شود ، فضای امن و به طور مساوی روشن می شود. پارچه هایی مانند PTFE و ETFE را می توان. با استفاده از هر چراغ LED رنگی ایجاد کرد و یک بنای دیدنی معماری برای یک پارک ، دانشگاه یا مرکز شهر ایجاد کرد.

در حالی که یک سازه فلزی به راحتی نور را جذب می کند ، یک سایبان پارچه ای به نور LED اجازه می دهد تا نور را تابانده و نور را منعکس کند ، به صاحبان این امکان را می دهد که رنگ و تصویر را بر روی سازه قرار دهند و همچنین ناحیه زیر و اطراف سازه را روشن کند.

مقایسه سازه پارچه ای از دیگر ساختارها

مزیت دیگر سازه چادری در مقابل سازه سقف فلزی با طراحی مشابه ، چگونگی مقرون به صرفه بودن یک ساختار سبک است. یک ساختار سبک پارچه ای که برای پوشش یک منطقه طراحی شده باشد. به ساختار قابل توجهی کمتر احتیاج دارد و از این رو. هزینه ساخت همان سازه ای که کاملاً با استفاده از فلز طراحی شده است ، خواهد بود.

ساختار سبک تر از یک سقف فلزی معمولی یا یک سازه پوشیده شده از بتن. به پشتیبانی سازه کمتری نیاز دارد و نیازهای پی را کاهش می دهد. توده بهینه شده ساختار پارچه ، اندازه پی را کاهش می دهد ، که به معنی صرفه جویی در هزینه مشتری است.

هدف اصلی یک ساختار پارچه ایجاد سایه و محافظت در برابر باران از عناصر است. غشای پارچه ای ضد آب نشت نخواهد کرد. همچنین با گذشت زمان زنگ نمی زند و منجر به لک شدن بتن زیر می شود. این ساختارها با ضمانت ۱۵ ساله پارچه ها ، یک چرخه عمر طولانی را ارائه می دهند.

سرانجام ، یک سازه پارچه ای گزینه های منحنی شکل متعددی را ایجاد می کند که سایبان را به عنوان یک ویژگی زیبایی در ملک در می آورد و ارزش و بدنامی آن را افزایش می دهد. در مقابل ، یک سازه سقف فلزی استاندارد دارای ظاهری صنعتی و کمتر دلپذیر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست