سازه‌های پارچه‌ای استادیوم‌ها

معرفی کلی سازه‌های پارچه‌ای

سازه‌های پارچه‌ای نوعی جدیدی از سازه به شمار می‌آیند. که در آن‌ها با استفاده از پوسته‌های پارچه‌ای و صنعتی کاملاً سبک، سقف‌هایی با دهانه‌های بزرگ و بهینه ایجاد می‌شود. و بسته به موقتی یا دائمی بودن آن‌ها، به سازه‌های مختلفی تقسیم می­گردند. که خود این دسته‌ها نیز به زیرشاخه‌هایی تقسیم می‌شوند. سازه پارچه ای چیست؟ وزن سبک پارچه باعث می‌شود تا به پروفیل‌های فلزی سبک‌تری نیاز پیدا کرد. همچنین به علت پیش‌ساخته بودن کل سیستم سقف، کل زمان اجرای پروژه به‌ طور قابل‌ توجهی کاهش پیدا می‌کند. استفاده از این نوع سازه محدودیت زیادی ندارد. ومی‌تواند با توجه به شرایط محیطی مختلف، نوع پارچه مصرفی را تطبیق داد.

سازه‌های پارچه‌ای استادیوم‌ها

سازه‌های پارچه‌ای برنده جایزه بین‌المللی دستاورد ۲۰۱۹ در سازه‌های کششی و ساز‌ه‌های چادری شده است. مجموعه شامل ۲۳۰۰ متر مربع از انجمن پارچه‌های صنعتی بین‌المللی است. ساختار استادیوم برنده جایزه پاکت ساختمان غشایی است. که برای آلیانز فیلد ساخته شده است. آلیانز فیلد یک استادیوم فوتبال است که برای تیم فوتبال لیگ برتر مینه سوتا یونایتد در سنت پاول، مینه سوتا ساخته شده است. این ورزشگاه دارای یک سازه فولادی مارپیچ است. که در ۹۳،۵۴۰ فوت مربع از یک سازه چادری ساخت و ساز نیمه شفاف PTFE ساخته شده است. طراحی ساختمان شامل یک سایبان است. که در ساعات روز نور بازتابی به نظر می‌رسد. و نورپردازی LED با هم در سازه‌ای که به ورزشگاه اجازه می‌دهد تا بعد از تاریکی یک نمایش نور پویا را ارائه دهد.

 

سازه‌های چادری استادیوم آلیانز فیلد

"<yoastmark

سازه‌های پارچه‌ای استادیوم آلیانز

سازه‌های پارچه‌ای استادیوم نوعی سازه سبک به شمار می‌رود. مینسوتا یونایتد اولین استادیوم جدید خود یعنی آلیانر فیلد را در تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۱۹ آغاز کرد. این ورزشگاه واقع در سن پائول، استادیوم ۱۹۴۰۰ ظرفیتی توسط کانزاس سیتی مستقر در پولاط ساخته شده است. نمای بیرونی این صحنه توسط شرکت سازه‌های چادری با استفاده از یک ماده منحصر به فرد PTFE ساخته شده. که به ساختمان اجازه می‌دهد تا از زیر نور آفتاب دارای نمای بازتابی باشد. اما در شب با چراغهای LED روشنایی داشته باشد. این تیم استادیوم را با تساوی ۳-۳ مقابل نیویورک سیتی افتتاح کرد و جمعیت ۱۹،۷۹۶ مینیوتایی هیجان‌زده را از آن خود کرد. اوسوالدو آلونسو با گل دقیقه ۱۳ اولین گل را در آلیانز فیلد برای مینه سوتا به ثمر رساند. ورزشگاه در سراسر جهان بخاطر تکنولوژی ای‌تی‌اف‌ای و قابلیت تغییر رنگ خود معروف است. و تنها ورزشگاهی در جهان است که چنین ویژگی‌ای دارد.

"<yoastmark

مینه سوتا یونایتد

باشگاه فوتبال مینه‌سوتا یونایتد (انگلیسی: Minnesota United FC‎) یک باشگاه فوتبال حرفه‌ای است در سینت‌پال، مینه‌سوتا تأسیس شده و در لیگ برتر فوتبال ایالات متحده آمریکا بازی می‌کند. مینه سوتا یونایتد در سال ۲۰۱۵  با پوشش سازه‌های پارچه‌ای تاسیس شد و فصل افتتاحیه خود را در سال ۲۰۱۷ انجام داد. قبل از رفتن به آلیانز فیلد در ماه آوریل، این تیم پیش از این در ورزشگاه تی سی اف بانک‌، خانه تیم فوتبال دانشگاه مینه سوتا گلدن گوپرس بازی می‌کردند. این استادیوم با سازه‌های پارچه‌ای همچنین در تاریخ ۱۸ ژوئن ۲۰۱۹ میزبان یک جفت مسابقات جام طلایی بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست